0532 250 90 91

Spot (sıfır) Ürün Satışı

Sinop spotcum'da kullanılmamış ve hiç açılmamış, orijinal ambalajında beyaz eşya, mobilya, halı, masa takımı, oturma grupları ve ev tekstili satışımız bulunmaktadır. Spot ürünler normal piyasanın çok altında ucuza satılmaktadır. Spot ürünler borca girmeyi sevmeyen, kredi kartı kullanmayan ve hemen her zaman alışverişini nakit para ile yapanların tercih ettiği bir alışveriş yöntemidir.   Satılmak istenen ürünün marka ve model bilgisi verildikten sonra piyasa değeri belli olduğundan Sinop Spotçum tarafından fiyat veriliyor ve anlaşma halinde sıfır hiç kullanılmamış eşya parası nakit olarak ödenerek yerinden alınıyor ve Sinop spotçular çarşısında yerini alıyor. Ürün bayi alış fiyatı maliyetiyle Sinop spot pazarına geldiği için satılırken de normal satış fiyatından değil bayi satış fiyatının çok altında nakit olarak satışa sunuluyor. Böylece ucuza kullanılmamış sıfır eşya almak isteyenler için ideal bir alışveriş modeli ortaya çıkıyor.

Spot Ürünler Ucuzdur

Sinop Spotçularında spot ürünlerin ucuz olmasının bir nedeni de alırken ucuz alınmasıdır. Beyaz eşya, mobilya ve benzeri ürünleri bayiden taksitle alan bazı kişiler, acil para ihtiyacı, boşanma vb. bir nedenden dolayı daha hiç kullanmaya fırsat bulamadan satmak zorunda kalabiliyorlar. Bu istenilen bir durum değil, keşke hiç kimse böyle bir duruma düşmese ama, hayatın ne getireceği belli değil. Böyle bir durumda bu kişilerin başvuracağı yer Sinop spotçular çarşısı oluyor.

Spot Ürünler Garantilidir

Spor ürünler hiç kullanılmadan müşteriden satın alındığı için ürünün içerisinden garanti belgesi çıkmaktadır. Bu garanti belgesi ile ürünün teknik servisi aranarak garanti süresi içinde ücretsiz olarak tamir ve bakım hizmeti alınabilir. Bu açıdan bakıldığında buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaları ilgili ürünün yetkili satıcısından almakla, Sinop Spotcum'dan almak arasında herhangi bir fark yoktur. Her halukarda alınan garanti belgesi geçerlidir.

Spot Ürünlerde Vade Farkı yoktur

Nakit para ile alışveriş her zaman taksitli yapılan alışverişten daha ekonomik olmaktadır. Bunun bir çok nedeni olmakla birlikte en önemli nedeni spot alışverişlerde vade farkı olmamasıdır. Çünkü vade farkı bir ürününün satış fiyatında ciddi artışlara sebep olmakta, bazen fiyat farkı neredeyse iki katını bulmaktadır. Sinop'ta spot ürünler tamamıyla nakit olarak alınıp satıldığından vade farkı hiç bir zaman olmaz ve spot ürün ucuza gelmiş olur.

2.El Eşya Alım Satımı

Sinop Spotçumda her türlü 2.el eşya alım satımı yapılmakta, müşterilerimizden 2.el eşyalar değerinde ve nakit olarak alınmakta ve 2.el eşya tarafımızdan yerinden alınarak mağazaya getirilmektedir. Beyaz eşya, mobilya, halı, ev tekstili, masa takımı, oturma grubu vs. gibi dayanıklı ev eşyalarını herhangi bir nedenle satmak isteyen kişilerin bizi aramaları yeterlidir. Sinop'ta ikinci el eşya tercih edenler, yazlıkçılar, öğrenciler, kısa süreli olarak Sinop'a atanan memurlar ve benzer şekilde Sinop'ta uzun süre kalmayacak olan kişiler 2.el eşya tercih etmektedirler. Bu kişiler kısa süreli kalma düşüncesinden dolayı fazla eşya almayı da istemezler. Zaten Sinop'ta yerleşmeyecek olan bir kişinin buzdolabı, oturma grubu, çekyat, masa sandalye gibi çok zaruri eşyaların dışında fuzuli eşya bulundurması da mantıklı değil. Şehirler arası taşınma ücretleri de azımsanmayacak kadar pahalı olduğundan özellikle Sinop'a uzak bir şehirden gelen bir öğrenci, memur yada öğretmen bulunduğu şehirden eşya taşımaya kalkması bazen eşyanın değerinden çok daha fazla taşıma ücreti verme durumuyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bir de bu eşyanın geri taşınması hesaba katıldığında en mantıklısı ve hatta hesaplısı Sinop Spotçum'a gelerek ihtiyacı kadar 2.el eşya almak ve 2-3 yıl kadar kullandığı bu eşyaları yine 2.el eşya olarak satıp paraya çevirmektir. Böylece eşya taşıma derdi olmadan şahsi bavulunu alarak geldiği Sinop'tan yine şahsi bavulu ile ayrılabilir. Esasen 2.el eşya pazarı bu anlamda ekonomiye de katkı sağlamakta, bir çok kişiye istihdam sağlamaktadır.  Çünkü Sinop'ta 2.el eşya sektöründe 2.el eşya satanlar, 2.el eşya tamir edenler, 2.el eşyayı taşıyan nakliyatçılar ve hamallar bu sektörden para kazanmakta ve evine ekmek götürmektedir. Bu yüzden Sinop'ta 2.el eşya alım satımı yapan firmalar hem devlete, hem vatandaşa faydalı bir iş yürütmektedirler.

Web Tasarım: Horizon