Dünyada kahve tüketimi hızla artıyor, ticaret hacmi büyüyor ve yatırımcı kazanıyor 
Beyaz bir fincan dolusu köpüklü kahve, tabakta kahve çekirdekleri var.

Türkiye kahve pazarı büyüyor

Uluslararası Kahve Organizasyonu’nun istatistiklerine göre Türkiye’de kahve tüketimi yılda ortalama yüzde 15,6 oranında artış gösteriyor. Türkiye’de 2012-2013 döneminde kişi başına 595 gram olan kahve tüketimi, 2015-2016’da 920 grama ulaştı.

Türkiye, en çok kahve tüketen ülkeler sıralamasında ilk 10’da yer almıyor olsa da artan kahve tüketimi ile pazarda yükselişini sürdürüyor. Ülkemizde yüzlerce yıldır günlük hayatın ve kültürün vazgeçilmez bir parçası olan, Osmanlı döneminde kahvehane adıyla şerefine özel mekanlar açılan nadir içeceklerden biri olan kahvenin yerini Cumhuriyet döneminde çay aldı ve kahve sadece belirli kesimler tarafından, hatta çoğunlukla belli yaş üstü kişiler tarafından içilen bir içeceğe dönüştü. Ancak son yıllarda içinde kahve içilmesinden çok başıboş, işsiz güçsüz insanların boş işlerle uğraştığı kahvehanelerin yerini daha çok gençlerin ziyaret ettiği kafeler almaya başladı. Kafe kültürünün yaygınlaşması sonucu kahve ülkemizde en çok kazandıran sektörlerden biri haline geldi.  Uluslararası kahve zincirlerinin Türkiye’ye yönelik yatırımları ve şubeleşme çalışmaları süratle artmaya devam ederken yerli firmalar da boş durmuyor. İç piyasa da her geçen gün yeni bir kahve markası sektörde yerini alarak önümüzdeki yıllarda çok daha fazla büyümesi öngörülen pazardan pay kapmaya çalışıyor.


Türkiye'de yeni kahve türlerine ilgi artıyor

Türkiye’de kahve tüketiminde büyük bir hareketlilik yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Geçmiş zamanlarda sadece Türk kahvesi içme alışkanlığı varken, son yıllarda yeni kahve türlerine ve kahve dükkanlarına daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Son dönemde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kahve kültürü önemli bir gelişme kaydetti. Çay tiryakileri yanında hızla çoğalan kahve tutkunları farklı şekilde hazırlanmış kahve çeşitlerini denemekten keyif alıyor. Ülkemizde kahve sektörü gençlerin kahve tüketme alışkanlıkları ile şekillenmekte ve gelişmekte. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’deki kahveye olan ilginin artmaya devam edeceği ve sektörün daha fazla büyüyeceği öngörülüyor.


Dünyanın İlk Organik Kahvesi İle Tanışın

Kusursuz Kalite

Dünyanın en büyük organik Ganoderma ve kahve üreticisi Gano Excel tarafından üretilen LUVOCO, sizlere kapsül içerisinde gelen en yüksek kaliteli ve baştan çıkartıcı kahveyi sunuyor. İçeriğindeki %100 suda çözünebilen Ganoderma ekstresiyle birlikte artık her zaman ve her yerde bu keyfi yaşamaya hazır olun.

Kahve çekirdekleri ortasında Kırmızı Reishi Mantarı duruyor

En İyi İçerik

Genelde Lingzhi veya Reishi ya da ülkemizde Kırmızı Reishi Mantarı olarak bilinen Ganoderma’nın nitelikli tıbbi değerleri 2000 yılı aşkın süredir biliniyor. Bugüne kadar, bu bitki dünya çapında 150'den fazla hastalıkta faydası bilimsel çalışmalarla ispatlanmış değerli bir besin tamamlayıcı olarak saygı gördü. 

LUVOCO FRANCHISE

Luvoco konsepti ve içeriği ile benzersiz sağlıklı bir kahve. Kahve sektörüne  yatırım yapmak ve kazancı yüksek  iyi bir iş kurmak istiyorsanız Luvoco'nun mobil, kiosk veya kafe konseptini mutlaka değerlendirin. Sınırlı sayıdaki Luvoco Kafe Franchising fırsatını kaçırmayın.
Web Tasarım: Horizon