05069074155

Biz Kimiz?

Medikal Estetik Hekimi olan Dr.Özay Ercan Mersin'de uzun yıllardır estetik sektöründe hizmet vermektedir. Mersinde bir çok güzellik salonu bulunmaktadır ve bunların çoğunda estetik kursu alarak cilt bakımı, kalıcı makyaj, epilasyon vs. gibi uygulamaların dışına çıkamayan güzellik uzmanları çalışmaktadır. Elbette cilt bakımı her kadın ve hatta erkekler tarafından özen gösterilmesi gereken bir konudur. Çünkü cilt bakımı yapılmadığında cildimiz çok çabuk yıpranmakta ve erken yaşlanma gibi bir sorun ortaya çıkmaktadır. Mersinde en iyi estetisyen bayanlar tarafından yapılan cilt bakımı cildin mevcut durumunu koruyarak erken yaşlanmanın önüne geçmektedir ve kesinlikle gerekli bir uygulamadır. Cilt bakımı sonrasında uygulanan kalıcı makyaj uygulaması da ciltte oluşan sarkma ve kırışıklıkları gizlemek amacıyla kullanılır. Mersinde cilt bakımı uygulamasının çok ötesinde ancak bir medikal estetik doktoru tarafından yapılması gereken medikal estetik uygulamaları sayesinde vücutta doğal yaşlanma veya erken yaşlanma sonucu yıllar içerisinde ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar büyük oranda geriye döndürülmektedir. Böylece yüz gençleştirme başta olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde bulunan yaşlanmış cilt üzerinde gençleştirme yapılabilmektedir. Dr.Özay Ercan Mersinde medikal estetik uygulamalarını kendi kliniğinde yapan ve medikal estetik alanında bir çok sertifikaya sahip bir estetik hekimidir.


İp Askı Uygulamaları

Mersin güzellik merkezi ip askı uygulamaları önceleri ameliyatsız yüz germe işlemi olarak uygulansa da, günümüzde sadece yüz gençleştirme için değil, kaş estetiği, kepçe kulak estetiği, göğüs estetiği, popo estetiği ve burun estetiğinde de sıkça kullanılan başlıca güzellik yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Medikal estetik hekimi Dr.Özay Ercan Mersin güzellik salonları içerisinde bu yöntemi başarılı bir şekilde uygulayan doktorlardan biridir. İp askı uygulaması aslında oldukça basit ve etkili bir estetik yöntemidir ve ameliyat sınıfına girmez. Çok ince iğneler içerisine yerleştirilen polidiaksanon maddesi cilde enjekte edilerek yapılan ip askı uygulaması, ip benzeri bir özelliğe sahip olan pdo maddesi sayesinde cildin gevşeyen ve sarkan bölgelerinde mükemmel etki gösterir. Cildin gerginliğini sağlayan ve lif özelliğine sahip kollajen ve elastin maddesinin azalması sonucunda ortaya çıkan cilt sarkması ve kırışıklıklar ip askı uygulaması sonucunda ciddi oranda azalmaktadır. Pdo maddesi azalan kollajenin yerini alarak cildin tekrar eski halini almasını sağlamaktadır.

Yüz Askı

Kaş Askı

Kepçe Kulak Askı

Göğüs Askı

Popo Askı

Burun Askı

Yüz Gençleştirme

İnsanoğlu yaratılışı gereği doğar, yıllar geçtikçe yaşlanır ve buna bağlı olarak başta cilt olmak üzere vücudunda özellikle de yüzünde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Ne var ki hiç kimse yaşlanmış olmayı kabullenmek istemez. Bu nedenle  Kadın ya da erkek kim olursa olsun  belli bir yaşa geldiğinde yaşını gizleme çabasına girer, yaşını söylemek zorunda kaldığında ise 40 yaşındayım ama arkadaşlarım göstermediğimi söylüyor deyip teselli bulmaya çalışır.  Yaşın en çok belli olduğu yer ise hiç kuşkusuz insanın yüzüdür. Bu yüzden anti aging yaptırmak isteyen bir kişinin aklına önce yüz gençleştirme uygulaması gelir. Mersinde yüz gençleştirme denildiğinde ise Dr.Özay Ercan Mersin'de estetik konusuna ilgi duyan pek çok kişinin tanıdığı bir estetik hekimi olup kliniğinde bir çok yüz gençleştirme uygulaması yapmaktadır. Kliniğe yüz gençleştirme yaptırmak amacıyla başvuran kişilere hangi yöntemin uygulanacağı  cildin durumuna göre belirlenmektedir. 

Botox ve Yüz Dolgu

PRP

Mezolifting

Fraksiyonel Lazer

Oksijenterapi

Dermabrazyon

LPG

Endopeel


Zayıflama ve Selülit


Kilo problemi olan herkesin hayali zayıflamak ve fazla kilolarından kurtulmaktır. Aslında esas olan zayıflamak değil fit bir vücuda sahip olmaktır. Çünkü şişman ya da kilolu olmak sağlık ve estetik açısından ne kadar zararlı ise zayıf olmak da o kadar belki daha fazla sağlığa zararlı olabilir. Burada bahsettiğimiz olay kilonun normalden az olması durumudur. Elbette zayıflamak ve selülitlerin olmadığı bir vücut her zaman istenen bir durumdur. Mersin zayıflama sektöründe çok farklı yöntemler kullanılmakla birlikte modern yöntemler ve tıbbi estetik cihazları yardımıyla yapılan zayıflama en garantili ve sağlıklı zayıflama şeklidir. Dr.Özay Ercan kliniğinde bir çok modern ve medikal estetik cihazları yardımıyla zayıflamak ve selülit probleminden kurtulmak mümkündür. Mersin zayıflama salonu olarak çalışan bir çok zayıflama merkezinin aksine, kişinin medikal açıdan değerlendirmesini yaptıktan sonra hangi yöntemle ve sağlık açısından herhangi bir sakınca oluşturmaması açısından sağlıklı kilo verme ve sağlıklı zayıflama hedeflenmektedir. Mersin ilinde yaşıyorsanız ve aşırı kilolarınız varsa, gerçekten zayıflama isteğiniz varsa mutlaka Dr.Özay Ercan kliniğine uğrayarak tıbbi değerlendirmenizi yaptırın ve en doğru yöntemle sağlıklı zayıflama ve selülitlerden kurtulma yoluyla sıkı bir vücuda sahip olun.

LPG ile Zayıflama

Radyofrekans

Kavitasyon

İntrafit

Biodream

Mezoterapi

Karboksiterapi

Lipoliz

Mersin Lazer Epilasyon

Vücudumuzdaki kıl veya tüyler aslında gereksiz değildir ve bazı vücut fonksiyonlarının işlemesi için gereklidir. Ancak sağlık sorunları, kullanılan ilaçlar veya hormonal bozukluklar dolayısıyla vücutta gereğinden fazla ve rahatsız edici düzeyde çok fazla tüy bulunabilmektedir. İstenmeyen tüyler estetik açıdan hiç bir bayanın arzu etmediği ve kurtulmak istediği bir durumdur. Hatta bazı erkeklerde bile haddinden fazla kıl bulunabilir ve bir şekilde bu istenmeyen kıllardan kurtulmak bir erkek için de zaruri olabilir. Ancak istenmeyen tüylerden veya kıllardan kurtulmak o kadar da kolay değildir. Tarih boyunca istenmeyen tüylerden kurtulma insanların başlıca kişisel sorunlarından biri olagelmiş ve bununla alakalı bir çok yöntem geliştirilmiştir. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte modern cihazlar yardımıyla istenmeyen tüylerden ağrı sızı çekmeden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Şu anda en popüler olan tüy alma yöntemi ve istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sunan yöntem hiç şüphesiz lazer epilasyondur. Bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasına lazer denmektedir. Lazer epilasyon istenmeyen tüy veya kılların lazer kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak ortadan kaldırılması işlemidir. Minik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşarak ısınmasına ve tahrip olmasına yol açar. Lazer epilasyon yöntemiyle birkaç seansta uygulama bölgesi tüylerden tamamen arınır ve kişi bir daha istenmeyen tüy sorunu ile karşılaşmaz. Mersin lazer epilasyon sektöründe Dr.Özay Ercan ve ekibi en son modern lazer epilasyon cihazları ile modern ve hijyenik ortamda hizmet vermektedir. Mersin lazer epilasyon fiyatları genellikle uygulama alanının büyüklüğüne ve seans sayısına göre farklılık göstermektedir. 

Saç Ekimi

Saç dökülmesi daha genç yaşlardan itibaren bir çok erkeğin problemidir. Esas olan saç dökülmesini önleyecek tedbirler alınarak saçın korunmasıdır. Ancak saç dökülmesi bazı erkeklerde genetik olduğu için ne yaparsa yapsın bunun önüne geçemez. Her ne kadar kellik bazı erkeklere yakışıyorsa da bir çoğu için de kel olmak çok ciddi rahatsızlık konusudur. Böyle bir durumda yapılması gereken tek seçenek elbette saç ekimidir. Mersin saç ekimi konusunda oldukça şanslı bir kenttir. Çünkü Mersin'de saç ekimi yapan yerler bir hayli fazladır ve bu Mersin'de saç ekimi yaptıranlar açısından iyi bir durumdur. Çünkü saç ekimi oldukça zahmetli ve zaman alan bir uygulama olduğundan saç ekimi yapan yerler ancak sınırlı sayıda hizmet verebilmekte, bu durum saç ekimi yaptırmak isteyenlerin sıra beklemesine neden olmaktadır. Neyse ki, Mersin'de saç ekimi yapan yerler yeterince olduğundan Mersin'de saç ekimi yaptırmak isteyenlerin sıra bekleme veya diğer şehirlere gitme problemi yoktur. Dr.Özay Ercan ve ekibinde bulunan saç ekimi uzmanlarınca modern ve hijyenik ortamda Mersin halkına kaliteli saç ekim hizmeti sunulmaktadır.

Ayak Sağlığı

Mersin Batık Tırnak Tedavisi

Batık tırnak yumuşak dokuya zarar vererek enfeksiyon oluşmasına neden olur. Kişi ayakkabı giyemez duruma gelip sosyal yaşamı etkilenebilir. Kliniğimizde batık tırnak tedavisi lazerle yapılmaktadır.

Mersin Nasır Tedavisi

Kliniğimizde nasır tedavisi lazer uygulaması ile yapılmaktadır. Nasır olan bölgenin kalınlığı hesaplanır ve ayağa lokal anestezi yapılarak lazer uygulanır. Genellikle tek seans yeterlidir.

Mersin Ayak Mantarı Tedavisi

Ayaklarda mantar genellikle tırnakta ve parmak aralarında görülmektedir. Tırnak mantarı lazeri tırnakta ve ayak derisinde yaşayan mantarları öldürerek ayağın iyileşmesini sağlar.

Dolgu Uygulamaları

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de aquafilling dolgu maddeleri ile yapılan uygulamalardır. Anti-aging endüstrisinin en popüler araçlarından biri olan dolgu enjeksiyonları ile göğüs dolgu, popo dolgu ve bacak şekillendirme uygulaması yapılabilmektedir. Daha önceleri ameliyatla yapılan bu uygulamalar artık ameliyatsız olarak insan dokularıyla tam uyumlu olan ve % 98 su bazlı olan aquafilling sayesinde yapılabilmektedir. Aquafilling (CE 1923) maddesinin su bazlı olması sayesinde uygulanan bölge doğal bir görünüm kazanır. Uygulamadan sonra herhangi bir iz kalmadığı gibi, herhangi bir komplikasyon da oluşmaz. 

Göğüs Dolgu

Popo Dolgu

Bacak Şekillendirme


Mersin Dövme Silme

Dövme, vücuda uyumlu organik boyaların yine dövme için üretilen cerrahi çelik cihazlarla insan vücudu üzerine işlenen motif ya da desendir. Dövme, kimi zaman bir harf, bir isim ya da bir sembol olarak karşımıza çıkar. İnsanların dövme yapma amacı çoğu zaman duygularını dışa vurum, bazen vücudu süslemek ve son zamanlarda ise vücutta oluşmuş istenmeyen yara izi, çatlak, leke vs. gibi izleri kamufle etmek, kapatmak amaçlı olabilir. Büyük istek ve özenle yaptırılan dövmeler, zaman içerisinde çeşitli sebeplerle silinmesi istenebilmektedir. Kliniğimizde dövme silme tedavisinde Q-Switch Lazer kullanılmaktadır. Bu lazer başlığı dövme silme konusundaki en başarılı lazer tipidir. Dövme Silme Tedavisi sırasında dövmenin cinsine uygun farklı dalga boyunda lazer ışınları kullanılması gerekir. Uygun dalga boyunda lazer ışığı kullanıldığında dövmede kullanılan boya parçalanır. Bu işlem sonucunda çok küçük parçalara ayrılan boya, hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılır. Q-Switch Lazer yöntemiyle eski dövmeler yeni dövmelere göre daha kısa sürede tedavi edilmektedir. 

Dövme silme işlemlerinde kullanılan en sık ve en uygun yöntemlerden biri, Q-Switch Lazerdir. Lazer, bütün dövme türlerinde ( amatör, profesyonel ) ve her renkteki dövmede etkili olmaktadır. Üstelik işlem deride herhangi bir yaralanma yaratmadığı için enfeksiyon kapma riski bulunmaz, kullandığı teknik itibarıyla hiçbir lekelenme ya da iz bırakma etkisi görülmemiştir, cildinizde sadece dövmenin bulunduğu bölge üzerinde çalışan bu sistem diğer dokulara zarar vermeden çalışır. 
İşlem birkaç dakika sürmektedir, uygulama yapılırken aynı zamanda cildin kendi kendini yenilemesine yarayan kollajen de tetiklendiği için cilt daha genç, pürüzsüz, berrak bir görünüme kavuşur.Dövme silme için kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövmeye rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır. Q-Switched Nd YAG lazer değişik renkler ve dalga boylarındaki lazer ışınlarıyla dövme silmede en geniş renk spektrumununda etkili olan teknolojilerdendir. Dövmenin rengi koyu ise daha kolay silinebilirken, açık renklerde silinmesi daha da zorlaşır. Çoğu zaman dövmeler birden fazla renkte olurlar. Dövmelerdeki değişik renkleri deri altına demir, karbon, civa, kadmiyum, kobalt, krom ve titanyum bileşikleri verilerek oluşturulur. Siyah renkli dövmeler her türlü ışığı absorbe edebildiği için her tür dövme lazeriyle en kolay sonuç alınan dövmelerdir. Koyu renkler de siyah renk gibi lazer tedavisine cevap verdiğinden kolay sonuç alınırken, sarı, yeşil vb. renkler daha spesifik ışık dalga boyu emebildiğinden daha zor ve daha uzun sürede tedavi edilebilirler. Silinecek dövmenin bulunduğu bölge, yüz gibi kanlanması iyi ve derisi ince olan bir bölgeyse tedaviden sonra iyileşme daha hızlı olur. Bu daha yüksek enerji verilerek çalışmaya imkan tanırken, daha kolay ve daha kısa sürede sonuç alınabilir. Ancak gövde, kol ve bacaklar gibi kalın derili alanlarda daha uzun ve daha çok seans uygulayarak sonuç alınabilir. Dövme silme seansları sırasında çoğu zaman anesteziye gerek olmasa da hassas kişilere uygulama yapılırken, lokal anestezi yapılması faydalı olabilir.

Her Kadın Güzeldir

Web Tasarım: Horizon